Please enable JS

Uważaj, o czym myślisz!

4 stycznia 2018 / Justyna Kaczorowska /Coaching/Rozwój osobisty

Dziś krótko o tym, że trzeba bardzo uważać na to, co myślimy. Badania sugerują, że dziennie miewamy ponad 56.000 myśli i że 70% z nich jest negatywne. Pomyśl, że między pierwszym a 18-stym rokiem życia słowo “nie” słyszymy średnio 5 razy dziennie, zaś pozytywne uwagi raz w miesiącu. Myśli, opinie, które wielokrotnie są powtarzane (przez innych lub nas samych), stają się z czasem naszym przekonaniem, w które zaczynamy wierzyć.

Prosty przykład – kto z nas jako dziecko nie wierzył w Świętego Mikołaja? Rodzice, dziadkowie i babcie wciąż nam mówili, że Mikołaj istnieje, że przyjdzie i przyniesie nam prezenty. Potem rzeczywiście, w jakiś magiczny sposób prezenty znajdowały się pod choinką (co tylko utwierdzało nas w przekonaniu, że on rzeczywiście istnieje). Do tego w telewizji przed świętami ciągle jest pokazywany Mikołaj, ba! nawet w sklepach można często go przecież spotkać. Czasem też przychodzi nawet w Wigilię do domu…

W dzieciństwie wierzyliśmy w to, co dzisiaj wydaje nam się głupie. Z drugiej strony teraz wierzymy w to, o czym nigdy wcześniej nawet nie myśleliśmy. Przekonanie nie jest jedynie wyobrażeniem tkwiącym w naszym umyśle lecz wyobrażeniem, która włada naszym umysłem. Przekonania kreują naszą rzeczywistość, tylko my możemy je kontrolować i tylko my możemy nad nimi pracować. Problem w tym, że bardzo wiele naszych przekonań tkwi w naszej podświadomości i często nie zdajemy sobie spraw z tego, że one nami kierują “z ukrycia”.

Bo prawda jest taka, że każdy z nas usilnie, choć nieświadomie dąży do tego, by zachowywać się zgodnie z własnymi przekonaniami. Coaching pozwala na to, żeby te przekonania (zwłaszcza negatywne, mocno ograniczające) wydobyć na światło dzienne i je przeformułować na takie, które będą nas wspierać i będą dla nas korzystne. Zapraszam Cię do zmiany przekonań poprzez life lub business coaching.

Na koniec mocne przesłanie od Lao Tze:

“Uważaj na swoje myśli, stają się słowami.
Uważaj na swoje słowa, stają się czynami.
Uważaj na swoje czyny, stają się nawykami.
Uważaj na swoje nawyki, stają się charakterem.
Uważaj na swój charakter, staje się Twoim przeznaczeniem.”

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie 

  Zobacz także Coaching samooceny
Zobacz także Biznes coaching
Zobacz także Mentoring

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!