Please enable JS

AGNIESZKA CHYLIŃSKA – wywiad, jakiego jeszcze nie było…

16 listopada 2018 / Justyna Kaczorowska /Asertywność/Budowanie pewności siebie/Coaching/Moje Inspiracje/Rozwój osobisty

Co wynoszę z tego wywiadu dla siebie?

Właśnie obejrzałam bardzo poruszający wywiad z Agnieszką Chylińską, właściwie to było jak spotkanie z przyjaciółmi, a ja byłam niemym świadkiem takiej prawdziwej, głębokiej rozmowy pomiędzy dwojgiem ludźmi…wiwisekcja bez ściemy, jakby to powiedziała Ola Budzyńska:). Dla mnie przede wszystkim dowód na to, jak brak umiejętności budowania zdrowej samooceny u dziecka może zniszczyć dramatycznie jego dalsze, dorosłe życie. Że warto uczyć je budowania poczucia własnej wartości, mądrze kochać i nigdy się od niego nie odwracać, nawet gdy robi coś, co nam nie odpowiada i trudno nam to zaakceptować. Padają w wywiadzie mocne słowa – “demony przylazły i rozszarpały mi wszystko, demony, które krążą w mojej głowie są okrutne, skazujące, osądzające..Głosy w mojej głowie są przede wszystkim prokuratorami. Ja nie mam w swojej głowie adwokata”. Smutne to, ale myślę sobie, że mocno zaniżona samoocena, brak umiejętności wspierania siebie, doceniania i wspierania siebie dobrym słowem (dasz radę, warto mnie kochać, warto mi zaufać) to de facto problem wielu z nas. Bardzo często dotyczy on też osób, które w potocznym rozumieniu, osiągnęły fenomenalny sukces, czego przykładem jest tutaj właśnie Pani Agnieszka.

Nie umiemy kochać siebie, bo nas tego nikt nie nauczył. Bo nasi rodzice też tego nie byli nauczeni… i tak wirus zaniżonej samooceny przechodzi z pokolenia na pokolenie. Uczą nas natomiast, jak zadowalać innych, jak być posłusznym, grzecznym, co zrobić, żeby uzyskać aprobatę, być lubianym. Prawda jest taka, że potem nie potrafimy zadbać już o siebie i swoje własne potrzeby. Chowamy prawdziwe ja do środka i zakładamy wspaniałe maski, odgrywamy nieswoje role w teatrze życia. Ciągle udowadniamy innym swoją wartość i ciągle jest za mało…
nie jestem zbyt wystarczająco dobry, dobra…nie potrafię robić coś dla siebie… nie lubię siebie… nie akceptuję siebie….a potem czasem “tej czerni w życiu jest zbyt wiele”, poczucie winy zaczyna ciążyć i przytłaczać…Zaczynamy się zastanawiać – jak to wszystko można odkręcić? Jak to wszystko w głowie poukładać? Jak pogodzić w sobie różne, czasem bardzo sprzeczne role?

Jak żyć, żeby być naprawdę szczęśliwym?

Tak się składa, że podczas coachingu przechodzę z Klientami głęboki proces transformacyjny z innowacyjną grą coachingową LockLuck. Pracuję z Klientami nad poprawą ich własnej samooceny, która ma wielki wpływ na nasze życie, na to, co osiągamy i jak oceniamy nasze życie, czy jesteśmy w nim szczęśliwi czy też nie. Po ustaleniu celu coachingu odkrywasz swoje wewnętrzne blokady, obawy, “oswajasz” głos prokuratora w swojej głowie, by następnie poszukać w sobie dla równowagi silnego, wspierającego głosu adwokata – sprzymierzeńca. Nagle zaczynasz patrzeć na siebie bardziej łaskawym okiem, co wydawało Ci się do tej pory kompletnie niemożliwe:)

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w ogóle ma w sobie głos adwokata (zwłaszcza osoby bardzo samokrytyczne i zbyt skromne), bo jest często zagłuszany przez głos krytyczny, mocno nas oskarżający lub wypominający. Podczas kolejnych sesji szukasz w sobie mocnych stron, talentów, odkrywasz swoje prawdziwe wartości i potrzeby (bo każdy je w sobie ma!), by na tym zbudować fundament silnego poczucia własnej wartości, generalnie wzmocnić siebie i na koniec pogodzić się ze sobą i poukładać różne rzeczy w swojej głowie, które Ci przeszkadzają. 

Wracając do Agnieszki Chylińskiej, to jest rzeczywiście wywiad jej życia – jak sama zresztą powiedziała – jestem jej wdzięczna za tę szczerą do bólu rozmowę, za jej prawdę, za jej autentyczność, za odwagę skonfrontowania się ze sobą i podzielenia się swoimi niełatwymi doświadczeniami publicznie. Wierzę, że w tym momencie wychodzi już na prostą i że dojdzie do pogodzenia się ze sobą, taką jaką jest i poczuje w końcu wielką ulgę, że nie musi już nikomu niczego udowadniać, że dobrze jest tak, jak jest:)

Wywiad z Agnieszką Chylińską do obejrzenia tutaj, jeśli jeszcze go nie widziałeś, widziałaś. Gorąco polecam.

Coaching samooceny z LockLuck

Jeśli w tym momencie swojego życia potrzebujesz zająć się sobą, chcesz coś zmienić w swoim życiu, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, stoisz przed jakąś trudną decyzją i chcesz ją rozważyć, to zapraszam Cię na coaching. Szkoda życia, po co z tym zwlekać? 

Zapraszam Cię do głębokiej podróży w głąb siebie, do lepszego samopoznania, by dojść do samooakceptacji, do harmonii, spokoju i zdrowej, wewnętrznej siły. Dzięki tej innowacyjnej metodzie i pracy coachingowej zdrowa, stabilna samoocena jest w zasięgu Twoich możliwości. Podczas procesu nauczysz Cię, jak się wzmacniać i pielęgnować w sobie nawyk doceniania siebie każdego dnia, jak być dla siebie prawdziwym przyjacielem w dalszym życiu. 

Zapraszam Cię do wstępnej, niezobowiązującej rozmowy, zapisy poprzez moją stronę www: https://justynakaczorowska.pl/kontakt. Oddzwonię do Ciebie najszybciej, jak się da! Pozwól sobie pomóc, jeśli uznasz, że możesz mi zaufać i że takiego transformacyjnego coachingu bardzo potrzebujesz.

Podał Ci się wpis? Podaj go dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z grą LockLuck.

  Zobacz także Coaching samooceny
Zobacz także Coaching biznesowy
Zobacz także Coaching menedżerski
Zobacz także Mentoring

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!