Please enable JS

Refleksje i Ćwiczenia Rozwojowe Na Przełomie Roku

2 stycznia 2018 / Justyna Kaczorowska /Coaching/Rozwój osobisty

Tym razem umieszczam nie swój wpis, ale koleżanek i kolegów po fachu:) Ponieważ uważam, że jest to bardzo wartościowy artykuł pt: REFLEKSJE I ĆWICZENIA ROZWOJOWE NA PRZEŁOMIE ROKU, postanowiłam podzielić się nim z Wami na swoim blogu. Będzie w nim dużo o satysfakcji, postanowieniach noworocznych, wytrwałości, bieganiu, wartościach, poczuciu sensu, obecności, komunikacji, byciu wystarczająco dobrym, życzliwości i jeszcze kilku tematach. Artykuł został przygotowany w ramach fejsbukowej społeczności Coach Coachowi Coacheem. Zapraszam do lektury, bo warto!

Plik do pobrania tutaj

ZANIM ZACZNIECIE…

Szanowna Czytelniczko, Drogi Czytelniku – masz przed sobą zbiór porad, refleksji i ćwiczeń, który przygotowaliśmy w związku z symboliczną zmianą 2017 na 2018 w naszych kalendarzach. Zanim zatopisz się w lekturze, przejrzyj nagłówki, przeczytaj te fragmenty, które Cię szczególnie zainteresują, zrób te ćwiczenia, które uznasz za najbardziej wartościowe dla Ciebie. Do wpisu podejdź z ciekawością i otwartą głową. Mamy nadzieję, że to, o czym piszemy będzie dla Ciebie wartościowe i sprawi Ci frajdę (także tam, gdzie zapraszamy Cię do głębszego wglądu i stawienia czoła przeciwnościom!).

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku!

Adam, Aleksandra, Anna, Arek, Beata, Ina, Ireneusz, Jarek, Joanna, Justyna, Kamila, Katarzyna Anna, Łukasz, Magdalena, Małgorzata, Rafał, Sandra, Tomasz

Spis treści artykułu, a właściwie mega obszernego poradnika:

 1. ZAMIAST WSTĘPU: Słów Kilka O Satysfakcji Gdy Jeden Rok Się Kończy a Kolejny Jeszcze Się Nie Zaczął
 2. ROZDZIAŁ I: O Postanowieniach Noworocznych:
  Wybór Noworocznych Postanowień. Czyli Jak Pewniej Podjąć Decyzję i Zmotywować Się Do Działania?
  Wytrwałość, Czyli Postanowienia Noworoczne i Co Dalej?
  O Co W Tym Biega? Wzmocnij Swój Charakter i Wytrwaj w Postanowieniach Noworocznych… Dłużej Niż Do Marca
 3. ROZDZIAŁ II: Na Każdą Porę Roku – Rady i Ćwiczenia Uniwersalne
  Zacznij Od Budowania Pięknej Relacji z Samym Sobą
  3 Proste Kroki Do Życia Zgodnego Z Wartościami
  Życie W Poczuciu Sensu
  Bądź Obecny w Kontakcie z Drugą Osobą
 4. ROZDZIAŁ III: Radzenie Sobie z Przeciwnościami i Blokadami
  Perfekcjonizm – Czyli Co Może Cię Blokować Przed Ruszeniem z Miejsca?
  O Lęku Przed Prawdą
  O Dojrzałych Wyborach i Gotowości Na Zmiany
 5. ROZDZIAŁ IV: Life Hacki, Czyli Wytrychy Do Otwierania Rzeczywistości
  Proste Ćwiczenie i Zasada Jak Szybko Realizować Pojawiające Się Sprawy Zamiast Je Odkładać
  Życzliwość Leży w Twoim Interesie
  Jak Dać Się Zrozumieć? Metody Komunikacyjne
  Niech Moc Emocji Będzie z Tobą!
  Jak Okiełznać Słomiany Zapał i Przestać Odkładać To, Co Ważne?
  O Byciu Wystarczająco Dobrym
 6. ROZDZIAŁ V: A Na Koniec…
  Trochę Inne Podsumowanie Roku

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie 

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck,stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coachpomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebieczy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!