Please enable JS

Jak wykorzystujesz swoje tu i teraz?

24 grudnia 2018 / Justyna Kaczorowska /Coaching/Rozwój osobisty

W kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zasadne wydaje się pytanie – jak wykorzystujesz swoje “tu i teraz”, nieprawdaż?

Dlatego pozwoliłam sobie na przedstawienie Wam krótkiego testu składającego się z 25 pytań (źródło: Wayne W. Dyer – „Pokochaj siebie”, Zysk i S-ka wydawnictwo Hermes, Poznań 1994 r.), które pozwolą Ci ustalić Twój aktualny stopień zdolności do wyboru szczęścia i samorealizacji.

Odpowiedz proszę na nie tak szczerze, jak tylko potrafisz, a następnie oceń siebie i sposób, w jaki wykorzystujesz swoje „tu i teraz”. Wszystkie odpowiedzi na „tak” oznaczają samokontrolę i dokonywanie efektywnych wyborów 

Czy wierzysz, że twój umysł jest twoją własnością?
Czy jesteś w stanie kontrolować swoje emocje?
Czy sam decydujesz o motywach twoich poczynań, czy sugerują je inne osoby?
Czy jesteś wolny od potrzeby aprobaty innych?
Czy sam ustalasz swoje zasady postępowania?
Czy jesteś wolny od żądania sprawiedliwości za wszelką cenę?
Czy potrafisz zaakceptować siebie i unikać narzekania?
Czy jesteś wolny od idealizowania innych osób i postaci?
Czy jesteś osobą, która raczej działa niż krytykuje?
Czy interesuje Ciebie to, co jest tajemnicze i nieznane?
Czy potrafisz nie opisywać się w terminach kategorycznych?
Czy zawsze potrafisz siebie kochać?
Czy potrafisz żyć bez uzależniania się od innych?
Czy wyeliminowałeś ze swojego życia wszelkie stosunki zależności?
Czy wyeliminowałeś wszelkie nawyki obwiniania się?
Czy uwolniłeś się od poczucia winy?
Czy potrafisz nie martwić się o przyszłość?
Czy potrafisz dawać i otrzymywać miłość?
Czy umiesz unikać złości?
Czy wyeliminowałeś ze swego życia ociąganie się?
Czy umiesz wyciągać wnioski ze swoich niepowodzeń?
Czy potrafisz cieszyć się spontanicznie życiem?
Czy umiesz docenić i stworzyć dobry nastrój?
Czy inni traktują ciebie w sposób, w jaki chcesz być traktowany?
Czy zasadniczym motorem twojego działania jest potrzeba rozwoju, a nie obawa przed niedoskonałością?

Jeśli odrzucisz liczne „powinno się” i „wypada”, których się dotąd w swoim życiu nauczyłeś, możesz w każdym momencie odpowiedzieć TAK na wszystkie powyższe pytania. Rzeczywisty wybór polega na zadecydowaniu, czy wybierasz osobista wolność, czy też wolisz pozostać w sidłach oczekiwań, jakie stawiają tobie inni.

Jeśli chciałbyś popracować coachingowo nad jakimś obszarem, który uważasz, że wymaga zdecydowanie poprawy, to zapraszam do kontaktu. U mnie zawsze pierwsza telekonsultacja jest niezobowiązująca, jej celem jest bliższe poznanie Ciebie i sprawdzenie, czy jest nam “ze sobą po drodze”.

Zamawiam wstępną telesesję

Podał Ci się wpis? Podaj go dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z grą LockLuck.

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!