Please enable JS

5 książek, które pomogą Ci zwiększyć pewność siebie

16 lutego 2019 / Justyna Kaczorowska /Asertywność/Budowanie pewności siebie/Moje Inspiracje/Rozwój osobisty

Książki o pewności siebie - TOP 5

Zgłębiając temat samooceny, budowania pewności siebie oraz wzmacniania poczucia własnej wartości, natknęłam się na wiele książek. Wiele z nich okazało się być całkiem przyjemne w czytaniu i bardzo wartościowe. Kilka zbyt mocno naukowe i teoretyczne, ciężkie i ledwie przez nie przebrnęłam. Tych nie będę Ci polecać. Poniżej znajdziesz moje TOP 5 książek, a właściwie poradników, które mogą pomóc Ci zwiększyć Twoją pewność siebie, jeśli tylko tego zechcesz.

1. Pokochaj siebie - Wayne W. Dyer

Tę książkę, po prostu ubóstwiam i często do niej wracam. Napisał ją Ś.P. czołowy psychiatra amerykański, który wyjaśnia w niej, jak nauczyć się być sobą i żyć na swój sposób – bez względu na to, czy będzie to marzenie przy kominku czy zdobywanie gór. Wskazuje, w jaki sposób można się pozbyć wielu drobnych, choć przykrych zahamowań, które są przyczyną uczucia niezadowolenia oraz wypracować lepszą, “odnowioną” osobowość.

2. Nauka kochania siebie - Dr David R. Hamilton

Książkę tę czyta się jednym tchem. Ta przepiękna książka napisana została prosto z serca, więc da Ci niezbędną siłę, by odnaleźć siebie. Dużą jej zaletą jest także to, że autor przeplata w niej zagadnienia z dziedziny nauki ze swoimi osobistymi wnioskami. Jest bardzo szczery i otwarty w tym, co pisze. Oferuje praktyczne porady, jak poczuć się dobrze z samym sobą. Książka dr Davida Hamiltona zachęca do wejrzenia wgłąb siebie i pozbycia się negatywnych schematów myślowych, zagłuszających w człowieku naturalną potrzebę miłości i współczucia. Jeśli chcesz coś zmienić w stosunku do siebie samego, szukasz motywacji lub inspiracji, to koniecznie sięgnij po tę książkę. 

3. Sześć filarów poczucia własnej wartości - Nathaniel Branden

Książka ta udziela odpowiedzi na 4 ważne pytania: czym jest samoocena (nazywana inaczej także przez autora poczuciem własnej wartości)? Dlaczego jest ważna? Co można zrobić, aby podnieść jej poziom? Jaką rolę pełnią w jej kształtowaniu inni ludzie? Książka jest wezwaniem do działania, do walki z własnym przekonaniem o swojej bezradności, które często staje się samospełniającym proroctwem. Zawiera nie tylko wyjątkowo barwnie i przejrzyście teorię na temat 6 filarów poczucia własnej wartości , ale także praktyczne ćwiczenia, które możesz od razu zastosować i sprawdzić we własnym życiu. 

4. Biegnąca z wilkami - Clarissa Pinkola Estés

Książkę „Biegnącą z wilkami” kupiłam dawno temu i mocno mnie ona poraziła, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co ciekawe, jej autorka – Clarissa Pinkola Estés, pisała tę książkę 21 lat. Umieściła w niej międzykulturowe mity, baśnie i legendy, wnikliwie je analizując, co sprawia, że mocno nas to porusza, jakbyśmy odkrywali coś, co w nas od dawien dawna siedzi, jakąś prastarą wiedzę. Ta książka uczy i porusza, wnika głęboko w psychikę, otwiera nam oczy, pokazuje, co straciłyśmy jako kobiety – dary dzikiej natury i zachęca, żeby powrócić do źródła, do prawdziwej siebie.

Niesamowita, pełna alegorii, czyta się ją wciąż od nowa i za każdym razem znajduje nowe znaczenia. Wręczam ją moim przyjaciółkom, polecam zagubionym kobietom, które poszukują swojej siły. Bo jak się okazuje, wszystkie jesteśmy przepełnione tęsknotą za dzikością. Nie ma na nią żadnego kulturowego antidotum. Nauczono nas wstydzić się takich pragnień. Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, na szczęście można by rzec, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy. Nie jest to łatwa lektura, nie czyta się ją jednym tchem, ale powoli, niemalże delektując się nią jak pijąc filiżankę doskonałej kawy. Gorąco polecam tę pozycję wszystkim kobietom, choć na początku nie jest to łatwa lektura.

5. Audiobook – Pewność siebie. Bądź jak diament.

To jest audiobook o kobiecej pewności siebie. Nie mówi o pewności siebie po prostu, choć jest ona niezwykle istotna na wielu polach, zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ale o tej kobiecej właśnie.

Powiedz, jak często Ty sama bywasz z siebie niezadowolona? Niepewna tego, czy poradzisz sobie z nowym wyzwaniem? Mężczyzna generalnie jest dumny… z bycia mężczyzną. Po prostu.

Kobieta w biznesie niezwykle często, sama stawia przed sobą przeszkody. Na pewno słyszałaś o szklanych sufitach, czy lepkich podłogach, to metafory, które mają pokazać, że kobietom jest trudniej. Ten audiobook o pewności siebie pomoże Ci przyjrzeć się, czyż w ten sposób nie budujesz sama przypadkiem lekceważącej i niedoceniającej postawy wobec siebie samej?

Ebook Siła pewności siebie

A na deser polecam Ci moje skromne dzieło, bezpłatny e-book “Siła pewności siebie” poświęcony budowaniu pewności siebie, zwiększaniu samooceny i poczucia własnej wartości wraz z kilkoma coachingowymi ćwiczeniami, które pomogą Ci zwiększyć pewność siebie. 

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z grą LockLuck.

Zapraszam Cię także do przyłączenia się do mojej grupy – Doradztwo filozoficzne, psychologia i coaching.

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!