Please enable JS

Czy mam niską samoocenę? Krótki test

27 lutego 2018 / Justyna Kaczorowska /Budowanie pewności siebie/Coaching/Rozwój osobisty

Poniżej znajduje się krótki test na samoocenę. Czy Ciebie też to dotyczy?

Odpowiedz na poniższych 10 pytań, przyznając im punktację od 1 do 10 w skali:
10 = zgadzasz się całkowicie
1= zupełnie się nie zgadzasz

1. Moje doświadczenie w życiu nauczyło mnie cenić i doceniać siebie
2. Mam dobrą opinię o sobie
3. Traktuję siebie dobrze i odpowiednio dbam o siebie
4. Lubię siebie
5. Poświęcam tyle samo uwagi moim zaletom, umiejętnościom, atutom i silnym stronom, co słabościom i wadom
6. Czuję się dobrze we własnej skórze
7. Czuję, że mam prawo do czasu i uwagi innych osób
8. Wierzę, że mam prawo do sukcesu i dobrych rzeczy w życiu
9. Moje oczekiwania względem siebie nie są sztywniejsze ani dokładniejsze niż moje oczekiwania względem innych ludzi
10. Mam uprzejmy i zachęcający stosunek do siebie, a nie samokrytyczny.
A teraz podsumuj swój wynik. Jeśli wyszło Co 100, to mogę Ci z całego serca pogratulować, jeśli 80, to jest z Tobą całkiem nieźle, to znaczy w większości sytuacji, masz dobre mniemanie o sobie. Jeśli jednak wyszło Ci <50 punktów, to znaczy, że najprawdopodobniej masz problem z niską samooceną. Nie martw się, dotyczy to wielu osób. Nie musisz jednak żyć z niskim poczuciem wartości przez całe życie! 
 
Zbudowanie wysokiej samooceny jest możliwe, jednak nie stanie się to z dnia na dzień. To czasochłonny proces i jednocześnie dość prosty. Trzeba tylko chcieć! To jak, spróbujemy?
 

Pobierz bezpłatnie test ewaluacji samooceny, który pomoże Ci odkryć, jak siebie postrzegasz i jak bardzo siebie cenisz.

Skorzystaj z tego krótkiego kwestionariusza, by ocenić Twój poziom samooceny i zobaczyć, nad którymi przekonaniami powinnaś (powinieneś) najbardziej popracować. Sprawdź teraz, które opinie na swój temat masz w porządku, a które być może masz całkiem wysokie, niż sama podejrzewałaś/-eś.

Udanej autodiagnozy!

Jak mawiają Chińczycy: „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od jednego kroku”. Jeżeli chcesz popracować nad zwiększeniem Twojej pewności siebie, podwyższyć swoją samoocenę i wzmocnić poczucie własnej wartości, to zapraszam do kontaktu, zadzwoń lub umów się na bezpłatne spotkanie jeszcze dziś!

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z grą LockLuck.

  Zobacz także Coaching samooceny
Zobacz także Biznes coaching
Zobacz także Mentoring
Przeczytaj, czym jest coaching

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!