Please enable JS

Jaka jest rola coacha?

25 marca 2016 / Justyna Kaczorowska /Coaching/Moje Inspiracje

 „Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to.
Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię”.

                                                                                 Johann W. Goethe

Coach podąża za Klientem, towarzysząc mu na drodze jego rozwoju.

Coach zakłada, że Klient jest z natury osobą kreatywną, pełną pomysłów, w pełni ukształtowaną i sam będzie najlepszym autorem planu działania. To podejście jest bliskie modelowi coachingu koaktywnego, który zakłada, że Klient najlepiej wie, co jest dla niego dobre i nosi w sobie odpowiedź na większość pytań. Klient jest zatem ekspertem dla samego siebie i rolą coacha jest jedynie dodanie Klientowi siły, wspieranie jego starań i motywowanie go do dokonywania zmian w swoim życiu. Coach stara się zatem pomóc Klientowi w znalezieniu własnego, optymalnego rozwiązania problemu lub własnej drogi życiowej. Innymi słowy coaching polega na udzielaniu ludziom pomocy w dokonywaniu zmian poprzez naukę. Chodzi też oto, żeby coachowani Klienci (coachee) pokonywali własne ograniczenia, więcej osiągali i przede wszystkim, by ich wkład w samorozwój był również większy.

Podsumowując, coach mocno wierzy w Coachowanego i w jego możliwości, często dużo bardziej niż on sam oraz:

  • pomaga ustalić mu długofalowe „cele” coachingu i tematy do pracy – cel na bieżącą sesję coachingową,
  • wspiera go w procesie układania myśli, wyciągania wniosków, porządkowania doświadczeń, nadawania im właściwej hierarchii i to głównie poprzez zadawanie właściwych pytań!,
  • pilnuje procesu dochodzenia do celu,
  • prowadzi Coachowanego ku nowym obszarom, poszerza granice jego percepcji, pokazuje mu nowe perspektywy, nowe możliwości myślenia i działania,
  • motywuje i wspiera go w drodze do dokonywania zmian, bo nie zawsze idzie to łatwo i gładko,
  • wie, jak radzić sobie z przeszkodami, negatywnymi ograniczeniami, które mogą sabotować działania Coachowanego i zachwiać wiarę w jego możliwości.

Jeśli chcesz, pomogę Ci w przeprowadzeniu zmian w życiu osobistym czy biznesowym.
Zadzwoń lub umów się na bezpłatne spotkanie jeszcze dziś!

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z LockLuck

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!