Please enable JS

Czy coaching zawsze działa?

5 lutego 2016 / Justyna Kaczorowska /Coaching

„Najlepszy czas, to ten, który mam jeszcze przed sobą.”

                                                                     Milton H. Erickson

Dlaczego wszyscy, zwłaszcza sportowcy, korzystają z pomocy coachów?

Odpowiedź jest oczywista, bo to działa. Wszyscy sportowcy i gwiazdy otoczeni są wianuszkiem trenerów i menedżerów, którzy zajmują się nie tylko treningiem fizycznym, ale także stroną psychologiczną i emocjonalną. Bo właśnie od tego może zależeć ich sukces. Prawie każdy potrzebuje na pewnym etapie życia coacha, który pomoże nam sobie coś bardziej uświadomić, który będzie nas motywował i wspierał w drodze do zmiany. Coach często pomaga nam zmieniać to, co jest dobre, aby było jeszcze lepsze lub wspiera nas, kiedy przechodzimy trudniejszy okres i wątpimy w siebie.

Jedną z zalet coachingu jest to, że jego rezultaty są trwalsze niż w przypadku szkoleń czy doradztwa, gdyż coach pracuje z Klientem przez dłuższy czas, aż do momentu gdy zrealizuje on wszystkie postawione przed sobą cele. Coaching może być także indywidualizowany i dostosowywany do specyficznych potrzeb każdego Klienta.

Jedynym warunkiem umożliwiającym skuteczny coaching jest zgoda coachowanego na zmiany i jego gotowość do podjęcia zmian, co w wielu przypadkach wiążę się z wysiłkiem, ryzykiem oraz okresową niewygodą. Jednak to coachowany ostatecznie ponosi odpowiedzialność za własne życie i osiągane rezultaty. Coach z coachowanym wyrusza w podróż badawczą, żeby się dowiedzieć, jak to zrobić, by zmiany przyjmować z większym spokojem, by witać nowe z większą otwartością i ciekawością, by z większą ufnością i wiarą spoglądać w przyszłość, by ostatecznie zacząć wieść lepsze życie, dające mu poczucie spełnienia.

Jeśli chcesz, pomogę Ci w przeprowadzeniu zmian w życiu osobistym czy biznesowym.
Zadzwoń lub umów się na bezpłatne spotkanie jeszcze dziś!

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!