Please enable JS

Czy coaching zawsze działa?

5 lutego 2016 / Justyna Kaczorowska /Coaching

„Najlepszy czas, to ten, który mam jeszcze przed sobą.”

                                                                     Milton H. Erickson

Dlaczego wszyscy, zwłaszcza sportowcy, korzystają z pomocy coachów?

Odpowiedź jest oczywista, bo to działa. Wszyscy sportowcy i gwiazdy otoczeni są wianuszkiem trenerów i menedżerów, którzy zajmują się nie tylko treningiem fizycznym, ale także stroną psychologiczną i emocjonalną. Bo właśnie od tego może zależeć ich sukces. Prawie każdy potrzebuje na pewnym etapie życia coacha, który pomoże nam sobie coś bardziej uświadomić, który będzie nas motywował i wspierał w drodze do zmiany. Coach często pomaga nam zmieniać to, co jest dobre, aby było jeszcze lepsze lub wspiera nas, kiedy przechodzimy trudniejszy okres i wątpimy w siebie.

Jedną z zalet coachingu jest to, że jego rezultaty są trwalsze niż w przypadku szkoleń czy doradztwa, gdyż coach pracuje z Klientem przez dłuższy czas, aż do momentu gdy zrealizuje on wszystkie postawione przed sobą cele. Coaching może być także indywidualizowany i dostosowywany do specyficznych potrzeb każdego Klienta.

Jedynym warunkiem umożliwiającym skuteczny coaching jest zgoda coachowanego na zmiany i jego gotowość do podjęcia zmian, co w wielu przypadkach wiążę się z wysiłkiem, ryzykiem oraz okresową niewygodą. Jednak to coachowany ostatecznie ponosi odpowiedzialność za własne życie i osiągane rezultaty. Coach z coachowanym wyrusza w podróż badawczą, żeby się dowiedzieć, jak to zrobić, by zmiany przyjmować z większym spokojem, by witać nowe z większą otwartością i ciekawością, by z większą ufnością i wiarą spoglądać w przyszłość, by ostatecznie zacząć wieść lepsze życie, dające mu poczucie spełnienia.

Jeśli chcesz, pomogę Ci w przeprowadzeniu zmian w życiu osobistym czy biznesowym.
Zadzwoń lub umów się na bezpłatne spotkanie jeszcze dziś!

 

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z LockLuck

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!