Please enable JS

Jak znaleźć swoją pasję?

10 października 2017 / Justyna Kaczorowska /Coaching/Moje Inspiracje/Rozwój osobisty

Odkryj swoją pasję, talent i powołanie! ​

Ach, jak to łatwo powiedzieć, prawda? Angielski profesor Ken Robinson twierdzi, że odszukanie swojego powołania, pasji i talentów jest jedną z najbardziej kluczowych kwestii – pozwala bowiem zająć się w życiu tym, czego naprawdę pragniemy. Nie jest to łatwe zadanie, każdy bowiem musi sam odnaleźć to w sobie. Pomóc zaś mogą następujące 4 pytania: Jaki mam potencjał? Co kocham? Co jest dla mnie ważne? Jak to odkryję?

Jaki mam potencjał?​

Pod tym pytaniem kryją się Twoje zdolności i predyspozycje, zarówno te wrodzone, jak i wyuczone. Ważne jest, aby je docenić. To są Twoje mocne strony. Spróbuj odpowiedzieć sobie na takie pytanie – W czym jestem dobra? Co przychodzi mi z łatwością? Jakie mam zdolności, wiedzę i doświadczenie?

Co kocham?

To pytanie pomoże Ci dotrzeć do Twojej pasji. Jakie masz zainteresowania? Co lubisz robić? Co sprawia Ci przyjemność i radość? Z czego nie jesteś w stanie zrezygnować i czujesz, że musisz to robić? Co kochasz robić?

Co jest dla mnie ważne?

To pytanie pomoże Ci dotrzeć do Twojej pasji. Jakie masz zainteresowania? Co lubisz robić? Co sprawia Ci przyjemność i radość? Z czego nie jesteś w stanie zrezygnować i czujesz, że musisz to robić? Co kochasz robić?

Jak to odkryję?​

“Nasze zdolności są jak złoża naturalne, potrzebują odpowiednich warunków, by zostały odkryte” – twierdzi Ken Robinson. To, czy odkryjemy swoje powołanie (lub misję jak kto woli), zależy w dużej mierze od tego, jakie napotkamy okoliczności w swoim życiu lub jakie stworzymy sobie sami. No i oczywiście od tego, czy podejmiemy decyzję, aby z nich skorzystać czy też nie. A więc – jakie działania podejmę, by odkryć i rozwinąć swoje powołanie? Gdzie mogę szukać inspiracji, do odkrycia swojej misji? Kto może mi pomóc odkryć swój żywioł? Jak sprawdzę, czy to będzie właśnie to?

Zachęcam Cię do tego, abyś w tym miesiącu skupiła się na tych pytaniach i poszukała na nie odpowiedzi. Dzięki nim łatwiej odkryjesz swój żywioł lub po prostu… dowiesz się o sobie więcej:)

Jeśli chciałabyś jednak szybciej odkryć swoją pasję, by stworzyć następnie wizję swojego biznesu, to zapraszam Cię na business coaching. Pierwsza sesja telecoachingowa (30 min.) jest bezpłatna. Zapraszam do kontaktu.

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie 

  Zobacz także Coaching samooceny
Zobacz także Biznes coaching
Zobacz także Mentoring

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!