Please enable JS

Jak rozpocząć biznes coachingowy?

15 listopada 2017 / Justyna Kaczorowska /Coaching/Moje Inspiracje

6 sposobów na rozpoczęcie własnej praktyki coachingowej w domu

W ciągu ostatniej dekady nowoczesne technologie (Internet, Skype, Facebook) wpłynęły na prawie każdy zawód. Niektóre z nich stały się przestarzałe, a niektóre mocno skompikowane, a niektóre zostały poszerzone o nowe możliwości i metody. Na coaching wywarły one pozytywny wpływ, ponieważ jeśli jesteś coachem lub trenerem, teraz nie musisz już ograniczać się tylko do pracy w biurze czy na Sali szkoleniowej. Możesz także teraz pracować w zaciszu własnego domu, bez poświęcania możliwości płynących z komunikacji na żywo, dzięki aplikacjom do wideokonferencji i szybkiemu internetowi.

Oto sześć sposobów na rozpoczęcie własnej praktyki coachingowej w domu.

1. ZNAJDŹ SWOJĄ NISZĘ

Musisz się zdecydować, jaki rodzaj coachingu chcesz zaoferować swoim klientom. Wśród najpopularniejszych rodzajów coachingu są coaching życiowy i biznesowy (life & business coaching), ale możesz także zaoferować wiele innych rodzajów coachingu, takich jak fitness coaching, coaching zdrowia i dobrego samopoczucia (health & wellness coaching), coaching rodzicielski, relacji czy kariery. Bez względu na to, na jaki rodzaj coachingu się zdecydujesz, to zasadniczo może on być dostarczony Klientowi za pośrednictwem video czy telefonu.

2. UZYSKAJ CERTYFIKAT

Będąc ekspertem w swojej niszy, uzbrojonym w niezbędną wiedzę i umiejętności, możesz pójść krok dalej i zdobyć profesjonalny certyfikat coacha lub przynajmniej certyfikat w jednym lub kilku obszarach, które mogą korzystnie wpłynąć później na Twoją praktykę coachingową. Tak więc, dyplomy, certyfikaty mogą  obejmować coaching, ale także szkolenia i kursy (certyfikat potwierdzający umiejętności językowe lub techniczne). Takie poszerzanie własnych kompetencji może zwiększyć Twoją wiarygodność wśród potencjalnych klientów.

3. ZBUDUJ SWOJĄ MARKĘ

Jedną z rzeczy, którą musisz koniecznie zrobić, to zbudować swoją osobistą markę, dzięki czemu Ty lub Twoja firma stanie się bardziej rozpoznawalna. Musisz także zdecydować, w jaki sposób zamierzasz zorganizować swoją firmę i uzyskać wszystkie niezbędne licencje i dokumenty, które są wymagane. Dobrze by było, gdybyś mógł stworzyć umowę coachingową, opisując w niej dokładnie swoje usługi, prawa i obowiązki coacha i coachee.

4. ZAINWESTUJ W SPRZĘT I OPROGRAMOWANIE

Ponieważ twoja praktyka coachingowa (trenerska) opiera się w głównej mierze na nowoczesnej technologii, będziesz potrzebować zapewne zainwestować w nowy komputer z dostępem do Internetu. Co więcej, zdobycie przyzwoitej kamery i zestawu słuchawkowego pomoże również zapewnić Twoim klientom usługi o wysokiej jakości. Może być także konieczne zakupienie oprogramowania do nagrywania audio i wideo, aby dostarczać swoim klientom kopię nagrania z sesji, na wypadek gdyby o to poprosili.

5. UTWÓRZ STRONĘ INTERNETOWĄ I PROWADŹ BLOGA

Obecnie większość osób szuka usług w Internecie, co oznacza, że ​​musisz zwiększyć swoją obecność i widoczność w sieci, m.in. poprzez stronę internetową, na której potencjalni klienci będą mogli znaleźć wszystkie potrzebne informacje o Tobie i Twojej praktyce coachingowej. Posiadanie bloga jest również przydatne, ponieważ możesz dostarczać wysokiej jakości treści (content marketing), które mogą następnie zainspirować czytelników do bycia Twoimi klientami, a także zwiększyć pozycję twojej witryny w wynikach wyszukiwania.

6. NIE ZAPOMNIJ O MARKETINGU

Po ustaleniu, kim są docelowi odbiorcy, możesz rozpocząć opracowywanie strategii marketingowej, która pomoże Ci ich znaleźć. Na przykład powinieneś/-aś utworzyć profil na LinkedIn, zwłaszcza jeśli jesteś trenerem biznesu lub kariery. Jeśli koncentrujesz się na żywieniu lub zdrowiu, rozważ nagrywanie i przesyłanie filmów do YouTube, gdzie możesz zademonstrować niektóre ze swoich technik coachingowych. Nie zaniedbuj także sieci społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i Instagram. Regularne bywanie w grupach na FB, gdzie są Twoi klienci, przynosi również wymierne rezultaty.

WNIOSEK

Rozpoczęcie praktyki coachingowej w dzisiejszych czasach jest możliwe, nawet jeśli robisz to tylko z własnego domu. Jeśli zdecydujesz się wdrożyć wszystkie wskazówki udostępnione w tym artykule, nie będziesz miał większych problemów ze osiągnięciem sukcesu jako coach.

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie 

  Zobacz także Coaching samooceny
Zobacz także Biznes coaching
Zobacz także Mentoring

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck,stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coachpomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebieczy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...



O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!