Please enable JS

Recenzja Biegnąca z wilkami – Archetyp Dzikiej kobiety w mitach i legendach

20 września 2016 / Justyna Kaczorowska /Budowanie pewności siebie/Moje Inspiracje

„W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość. To Dzika Kobieta, symbolizująca instynktowną naturę kobiet. Jest ona zagrożona, choć dary dzikiej natury dostajemy w chwili narodzin, społeczeństwo usiłuje nas”cywilizować” i wtłoczyć w sztywne role, które zagłuszają głębokie, życiodajne przesłanie naszych dusz.”

Książkę “Biegnącą z wilkami” kupiłam dawno temu i mocno mnie ona poraziła, w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Co ciekawe, jej autorka – Clarissa Pinkola Estés, pisała tę książkę 21 lat. Umieściła w niej międzykulturowe mity, baśnie i legendy, wnikliwie je analizując, co sprawia, że mocno nas to porusza, jakbyśmy odkrywali coś, co w nas od dawien dawna siedzi, jakąś prastarą wiedzę. Ta książka uczy i porusza, wnika głęboko w psychikę, otwiera nam oczy, pokazuje, co straciłyśmy jako kobiety – dary dzikiej natury i zachęca, żeby powrócić do źródła, do prawdziwej siebie.

Niesamowita, pełna alegorii, czyta się ją wciąż od nowa i za każdym razem znajduje nowe znaczenia. Wręczam ją moim przyjaciółkom, polecam zagubionym kobietom, które poszukują swojej siły. Bo jak się okazuje, wszystkie jesteśmy przepełnione tęsknotą za dzikością. Nie ma na nią żadnego kulturowego antidotum. Nauczono nas wstydzić się takich pragnień. Ale cień Dzikiej Kobiety wciąż za nami podąża, na szczęście można by rzec, dniem i nocą. Nieważne, gdzie jesteśmy, ten cień ma nieodmiennie cztery łapy. Nie jest to łatwa lektura, nie czyta się ją jednym tchem, ale powoli, niemalże delektując się nią jak pijąc filiżankę doskonałej kawy. Gorąco polecam tę pozycję wszystkim kobietom.

Warto poznać te wszystkie dawne legendy i przypowieści o kobietach, które przekazują nam swoją mądrość, jak mamy żyć. Przesłanie każdej z opowieści jest jednoznaczne i wyraźne:„W każdej kobiecie drzemie potężna siła, bogactwo dobrych instynktów, moc twórcza oraz odwieczna, prastara mądrość. To dzika kobieta, symbolizująca instynktowną naturę kobiet. Jest ona zagrożona, choć dary dzikiej natury dostajemy w chwili narodzin, społeczeństwo usiłuje nas”cywilizować” i wtłoczyć w sztywne role, które zagłuszają głębokie, życiodajne przesłanie naszych dusz.”

Współczesne kobiety też potrzebują przebudzenia. I nie znajdą go w ramionach mężczyzn, ale we wsparciu mądrych kobiet, które nauczą je na nowo intuicji, kontaktu z mocami natury – roślin, Księżyca, minerałów. Kontaktu z samą sobą. Na pewno będę do niej wracać nie raz.

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching wzmacniania pewności siebie 

 

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!