Please enable JS

Top 5 – filmy o pewności siebie

18 lutego 2019 / Justyna Kaczorowska /Budowanie pewności siebie/Moje Inspiracje/Rozwój osobisty

Uwielbiam oglądać filmy, zwłaszcza takie dobre, które zostają ze mną na dłużej, zapadają głęboko w pamięć i serce. Tak się składa, że często są one bardzo poruszające, bo dotykają naszych słabości i pokazują mentalną drogę bohatera – od pokonywania własnych słabości do zbudowania w sobie wewnętrznej siły, do życia w zgodzie ze sobą, z własnymi wartościami i na własnych warunkach. Bo chyba tak naprawdę, to chyba wszyscy tego pragniemy, prawda? Pełnej samoakceptacji, miłości, szczęścia, spełnienia. 

Walka ze sobą i nabieranie pewności siebie

Myśląc o filmach, które poruszyły głęboko moją duszę, przychodzą mi na myśl następujące tytuły. Uważam, że to nie przypadek, że to właśnie one pojawiły się w pierwszej kolejności w mojej głowie. Wszystkie dotyczą pokonywania wewnętrznych i zewnętrznych przeszkód, żeby żyć w zgodzie ze sobą i osiągnąć swój cel. Czasami celu na początku nie widać i dopiero w trakcie odkrywamy misję głównego bohatera. Filmy te pięknie pokazują, że droga do zbudowania wiary i pewności siebie jest często wyboista i kręta, ale jak się słucha swojej intuicji, swojego głosu Sprzymierzeńca, jak się zaufa sobie, to osiągnie się swój cel lub spełni się swoje marzenie. 

Oto one, poznajcie moje Top 5 filmów o poszukiwaniu swojej drogi i budowaniu pewności siebie!

1. Billy Elljot

Film opowiada historię 11-letniego Billy’ego Elliota, wychowującego się w rodzinie górniczej w burzliwych latach 80. na prowincji Wielkiej Brytanii, który marzy o występowaniu w balecie, wbrew rodzinie. Film jest inspirowany częściowo historią tancerza Philipa Mosleya. To bardzo poruszająca opowieść o rodzeniu się dziecięcej pasji i o pójściu za głosem serca. O zwycięstwie marzeń nad ponurą rzeczywistością i przeciwnościami losu (stereotypami i przekonaniami), które się na drodze do ich spełnienia zawsze pojawiają. 

2. Seria Władca pierścieni

Tę magiczną i pełną przygód serię trzeba znać! I chyba nie ma już osób na tym świecie, którego tego filmu nie widziały. Dla mnie osobiście ten film to jedna wielka podróż Bohatera, do tego, nie miałam okazji obejrzeć do tej pory takiego filmu, który potrafi tak malowniczo pokazać tę podróż i zmagania bohatera z przeciwnościami losu i własnymi pokusami. To wspaniały obraz walki dobra ze złem. Czarodziej Gandalf już na zawsze będzie mi się kojarzył z wewnętrzną mądrością – mistrzem życia. Frodo Baggins – główny bohater otrzymuje misję do wykonania – czy zdoła ją wypełnić i zniszczyć powierzony mu pierścień Saurona? Zobaczcie sami:)

3. Motyl Still Alice

Doktor Alice Howland poznajemy, gdy pośród męża i trójki dzieci obchodzi swoje pięćdziesiąte urodziny. Niedługo potem, ta utytułowana profesor lingwistyki na Columbia University dostrzega u siebie drobne zaniki pamięci. Diagnozą okazuje się być rzadka odmiana choroby Alzheimera, niestety dziedziczna genetycznie. Film przedstawia fazy postępowania choroby u Alice oraz reakcje jej bliskich i środowiska. To walka z góry skazana na niepowodzenie, ale jakże budująca, kiedy głównej bohaterce, udaje się zachować godność, do tego edukować i pomagać innym. Do końca swoich dni pozostaje bardzo aktywna i się nie poddaje swojej chorobie. Piękna opowieść. 

4. Maudie

Prosty, nic nie mówiący więcej tytuł – Maudie. Zanim ten film obejrzałam, wiedziałam tylko, że film zdobywa wiele nagród, ale nie nastawiałam się zbytnio, nie czytałam też recenzji lub opinii, nie znałam też dokładnie fabuły tego filmu. Pozwoliłam sobie po prostu na obejrzenie go bez żadnych narzuconych sobie wcześniej założeń. Ta historia mnie po prostu urzekła i zapadła głęboko w serce, dała impuls do działania i wciąż dodaje otuchy. Tytułowa Made Lewis – kanadyjska malarka (po mistrzowsku zagrana przez Sally Hawkins) jest po prostu niesamowita. Z czasem odkrywa w sobie pasję – malowanie, by poświęcić się temu bez reszty. Maudie ma niezłomną wolę życia, determinację, by żyć w zgodzie ze sobą i swoimi wartościami wbrew wszystkim i pojawiającym się przeszkodom. Zapraszam na bloga, gdzie temu filmowi poświęciłam więcej słów – Co biorę od Maudie?

5. Rocky

Może Cię to zdziwi, ale ten film z 1976 roku z Sylvestrem Stallone w roli głównej, zaliczam do jednego z najlepszych w ogóle. Choć jest to typowo męskie kino, bohater – Rocky Balboa jest bokserem, który walczy w podrzędnych klubach i ściąga długi dla gangstera Tony’ego Gazzo, to jednak film mnie urzekł swoją historią. Pewnego dnia nasz główny bohater dostaje wielką szansę od losu: mistrz świata wagi ciężkiej – Apollo Creed szuka nikomu nieznanego boksera do walki o tytuł, gdyż jego przeciwnik – Mac Lee Green doznał kontuzji dłoni. Wybór pada właśnie na Rocky’ego. Balboa ma szansę na tytuł – tak twierdzi jego trener Goldmill. I tu zaczyna się kwint esencja tego filmu – 5 tygodni ciężkiego treningu. Do tego jest też romantycznie, bo nasz bokser nie dość że ciężko trenuje, to  jednocześnie zdobywa miłość Adrian – dziewczyny, w której się podkochuje. Pojedynek pięściarzy trwa bardzo długo. Nie zdradzę końcówki, bo być może ktoś z Was jeszcze tego filmu nie widział (w co bardzo wątpię). I choć nie przepadam za boksem, a w zasadzie go nie lubię, to ten film obejrzałam z wielką przyjemnością. Do tego świetna muzyka, więc nikogo chyba nie dziwi, że film zdobył aż 3 Oskary. Never give up! Bardzo polecam! 

Tak się złożyło, że dwa z tych filmów, bardzo wyraźnie mówią o poszukiwaniu własnej drogi i odkrywaniu swojej życiowej pasji. Bo zarówno Billy, jak i Maudie taką pasję w sobie odkryli i to ona właśnie niosła ich przez całe życie. Więc, jeśli chciałbyś poczytać więcej o tym, jak znaleźć swoją pasję  lub też o dawna pragniesz odkryć, jaki jest Twój sens życia, to zapraszam na swojego bloga.

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z grą LockLuck.

Zapraszam Cię także do przyłączenia się do mojej grupy – Doradztwo filozoficzne, psychologia i coaching.

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!