Please enable JS

Co to znaczy wierzyć w siebie?

10 maja 2016 / Justyna Kaczorowska /Asertywność/Budowanie pewności siebie/Coaching

„Gdyby Pan Bóg chciał, żeby ludzie byli ograniczeni –
nie obdarzyłby ich wyobraźnią”

                                                                         Albert Einstein

Czy zastanawialiście się może kiedyś, co to właściwie znaczy „brakuje mi wiary w siebie”?
Okazuje się, że mamy świadomość, że nam jej brakuje, że ją jakoś straciliśmy i że zatem … musieliśmy kiedyś tę wiarę w siebie jednak posiadać. Ona kiedyś w nas była i to pewnie nawet całkiem duża. Zapomnieliśmy, że posiadaliśmy ją całkiem naturalnie i bez wysiłku, kiedy byliśmy dziećmi, że właściwie to mamy ją od urodzenia.

Czym jest zatem wiara w siebie?
Wiara w siebie jest niczym innym, jak naszą naturalną ekspresją – spontaniczną, silną, wychodzącą z nas samych, jest pewnym sposobem bycia. Naszym napędem życiowym. Dowód: niektórzy mają i zachowują wiarę w siebie na przekór wszystkiemu.

Wiele z nas nosi w sobie przekonanie, że jeśliby miała taką a taką cechę, ważyła np. o 10 kilo mniej, miała takie zdolności, czy też taki, a nie inny dyplom, to uwierzyłaby w siebie i byłaby bardziej szczęśliwa. Naprawdę w to wierzysz? Otóż nie, wcale nie wierzyłabyś w siebie mocniej, może przez chwilę miałabyś lepsze zdanie na swój temat. W rzeczywistości wiara, którą posiadamy lub nie, istnieje niezależnie od naszych sukcesów, porażek, atutów czy przeszkód obiektywnych. Niektóre osoby wierzą i zachowują wiarę w siebie, mimo utrudnień, a nawet niepowodzeń i dotkliwych porażek. Inne tracą wiarę w siebie, chociaż odnoszą sukcesy, są inteligentne i mają charyzmę. Nie jest tak? Oczywiście powodzenie i sukces wzmacniają naszą pewność siebie i poczucie własnej wartości, ale w rzeczywistości jest ono niezależne od sytuacji obiektywnych. Zmierzam zatem do tego, że skoro pierwotnie mieliśmy wiarę w siebie i straciłyśmy ją, to że ona jest wciąż w nas (tyle że głęboko zakopana) i wystarczy wrócić na właściwą drogę, by ją odnaleźć.

Jak często zadajesz sobie takie pytania:
– Co jest ze mną nie tak?
– Dlaczego brakuje mi wiary w siebie?
– Jak mogę nabrać pewności siebie?
– Jak walczyć z niską samooceną? Jak mogę ją zwiększyć?
– Jak zbudować poczucie własnej wartości?
– Jak odzyskać siłę i chęć do życia?

Jeśli tak właśnie jest z Tobą, że nie czujesz się dobrze w swojej skórze, to mam dla Ciebie dobrą wiadomość.

Zdrowa samoocena i prawdziwa wiara w siebie jest w zasięgu Twoich możliwości!

A może chciałabyś rzucić etat i rozkręcić swój biznes, a nie masz pomysłu na siebie? A może brakuje Ci wiedzy na dalsze funkcjonowanie firmy lub chciałbyś wprowadzić nowy produkt na rynek, a nie wiesz jak to zrobić? Zapraszam do kontaktu, zadzwoń lub umów się na bezpłatne spotkanie jeszcze dziś!

Jak mawiają Chińczycy: „Tysiącmilowa podróż zaczyna się od jednego kroku”. No to zaczynamy…. życzę Ci, żeby właśnie tym Twoim pierwszych krokiem w drodze do budowania prawdziwej pewności siebie był ten bezpłatny e-book – Siła pewności siebie.

Nie oczekuj też jednak, że po przerobieniu tych kliku ćwiczeń poczujesz w sobie ogromną zmianę. Potraktuj raczej ten e-book jako początek Twojej drogi i jak przewodnik, który podpowiada Ci, co robić, żeby czuć się ze sobą lepiej, na co zwracać uwagę. Ćwicz i ciesz się z efektów. Powodzenia!

Podał Ci się wpis? Podaj dalej, skomentuj lub polub moją stronę na FB: Coaching samooceny z LockLuck 

O autorze

Justyna-Kaczorowska-coach-samooceny
Justyna Kaczorowska
Coaching samooceny innowacyjną metodą LockLuck & coaching biznesowy | Inne artykuły

Witaj! Jestem Justyna i zajmuję się coachingiem, zarówno personalnym, jak i biznesowym. Swoje umiejętności coachingowe zdobywałam w międzynarodowej szkole Noble Manhattan Coaching. Jestem także pierwszym w Polsce certyfikowanym coachem innowacyjnego narzędzia LockLuck , stworzonego do pracy nad poprawą samooceną, zwiększania pewności siebie i poczucia własnej wartości.

Przez ponad 20 lat pracowałam w wielu branżach na różnych stanowiskach. Zajmowałam się m.in. redakcją i publikacją poradników, zarządzaniem marketingowym i sprzedażą oraz organizacją szkoleń i eventów, m.in. takich jak wystąpienia motywacyjne Briana Tracy w Polsce. Dlatego dziś oferuję początkującym w biznesie coaching biznesowy lub mentoring.

Jako coach pomagam osobom w podejmowaniu decyzji, jeśli nie wiedzą, co wybrać, w odkrywaniu mentalnych blokad, które ich hamują w działaniu, generalnie w dokonaniu zmiany, w tym w przemianie ograniczających przekonań, budowaniu większej pewności siebie czy kreowaniu biznesu, o jakim marzą. Wspieram osoby w poszukiwaniach pomysłu na siebie (tożsamości), w budowaniu silnej marki osobistej oraz w rozpoczynaniu działalności gospodarczej. Więcej o mnie...O blogu i o mnie

Cześć!

Nazywam się Justyna. W moim życiu mam dwie pasje:💗coaching i malarstwo. Uwielbiam pracować z klientami coachingowo nad poprawą ich samooceny i brakiem pewności siebie oraz pomagać im odkrywać swoje potrzeby, wartości, pasje. Lubię wspierać ich 💪 w kreowaniu wizji swojego biznesu, a następnie doradzać w kwestiach strategii i marketingu.

Na moim blogu dużo piszę o tym, skąd się bierze niska samoocena oraz brak pewności siebie, jak możemy poprawić naszą samoocenę i zwiększyć pewność siebie, wzmocnić poczucie własnej wartości. Przedstawiam liczne ćwiczenia na budowanie pewności siebie i asertywność. Rekomenduję zmianę siebie poprzez coaching (swojego myślenia, nawyków), by wieść życie w zgodzie ze sobą, być bardziej spełnionym i przez to także bardziej szczęśliwym człowiekiem.

Zapraszam Cię zatem do tego mojego świata, rozgość się proszę w nim, mam nadzieję, że znajdziesz tutaj to, czego szukasz…

Zapisz się na mój bezpłatny Newsletter
i odbierz kilka ćwiczeń pomagających
budować pewność siebie!